Pe 18.10.2019 18:00   Kairos-kurssi

Pe 18.10 klo 18:00-20:30
La 19.10 klo 09:00-17:00
Su 20.10 klo 13:45-16:55
Pe 25.10 klo 18:00-20:35
Pe 15.11 klo 18:00-20:40
La 16.11 klo 09:00-19:00
Su 17.11 klo 11:00-18:15
 
 


    

Viikko 42  

18.10.2019 Pe klo 18:00  Kairos-kurssi
Pe 18.10 klo 18:00-20:30
La 19.10 klo 09:00-17:00
Su 20.10 klo 13:45-16:55
Pe 25.10 klo 18:00-20:35
Pe 15.11 klo 18:00-20:40
La 16.11 klo 09:00-19:00
Su 17.11 klo 11:00-18:15
 
 
20.10.2019 Su klo 11:00  Aamujumalanpalvelus
Puhujana: Tuomo Ahonen
Tilaisuuden jälkeen ruokailu
Lapsille Jumis Kids
20.10.2019 Su klo 13:45  Kairos-kurssi
Kurssin kesto 13.45-16.55
    

Viikko 43  

21.10.2019 Ma klo 15:00  Exoduspiiri
21.10.2019 Ma klo 18:00  Lähetysompeluseura
23.10.2019 Ke klo 13:00  Päiväpiiri
24.10.2019 To klo 19:00  Rukousilta
Ehtoollinen
25.10.2019 Pe klo 11:00  Rukouskokous
25.10.2019 Pe klo 18:00  Kairos-kurssi
Kurssin kesto 18.00-20.35
26.10.2019 La klo 18:00  AVAIN-ilta
27.10.2019 Su klo 11:00  Aamujumalanpalvelus
Puhujana: Matti Aalto
Ei ole Jumis Kidsiä
27.10.2019 Su klo 18:00  Evankeliumin ilta
Henkilökohtaisia puheenvuoroja, esirukouspalvelua.
    

Viikko 44  

28.10.2019 Ma klo 15:00  Exoduspiiri
28.10.2019 Ma klo 18:00  Lähetysompeluseura
31.10.2019 To klo 18:00  Raamattutunti
31.10.2019 To klo 19:00  Rukousilta
01.11.2019 Pe klo 11:00  Rukouskokous
02.11.2019 La klo 16:00  Leipäkirkko Eurajoella
Kulttuuritalo Kaharilla, Weenertie 2
02.11.2019 La klo 18:00  STREAM-ilta
03.11.2019 Su klo 16:00  Perhejumalanpalvelus, ehtoollinen
Puhujana: Henrietta Siimes
Lapsille Jumis Kids
    

Viikko 45  

04.11.2019 Ma klo 15:00  Exoduspiiri
04.11.2019 Ma klo 18:00  Lähetysompeluseura
05.11.2019 Ti klo 18:00  Naisten ilta
Mirja Kaukiaisella, Hirsikatu 9
06.11.2019 Ke klo 13:00  Päiväpiiri
07.11.2019 To klo 19:00  Rukousilta
08.11.2019 Pe klo 11:00  Rukouskokous
09.11.2019 La klo 18:00  STREAM-ilta
10.11.2019 Su klo 11:00  Aamujumalanpalvelus
Puhujana: Tuomo Ahonen
Tilaisuuden jälkeen isänpäivän kakkukahvitarjoilu
Lapsille Jumis Kids
    

Viikko 46  

11.11.2019 Ma klo 15:00  Exoduspiiri
11.11.2019 Ma klo 18:00  Lähetysompeluseura
14.11.2019 To klo 18:00  Kristittyjen yhteinen rukousilta
Pyhän Ristin kirkossa
14.11.2019 To klo 18:00  Raamattutunti
15.11.2019 Pe klo 11:00  Rukouskokous
15.11.2019 Pe klo 18:00  Kairos-kurssi
Kurssin kesto 18-20.40
16.11.2019 La klo 09:00  Kairos-kurssi
Kurssin kesto 9-19
17.11.2019 Su klo 11:00  Aamujumalanpalvelus
Puhujana: Joni Siimes
Tilaisuuden jälkeen ruokailu
Lapsille Jumis Kids
17.11.2019 Su klo 13:00  Kairos-kurssi
Kurssin kesto 13.30-18.15
    

Viikko 47  

18.11.2019 Ma klo 15:00  Exoduspiiri
18.11.2019 Ma klo 18:00  Lähetysompeluseura
20.11.2019 Ke klo 13:00  Päiväpiiri
21.11.2019 To klo 19:00  Rukousilta
Ehtoollinen
22.11.2019 Pe klo 11:00  Rukouskokous
23.11.2019 La klo 10:00  Lähetysmyyjäiset
Tuoteitta myynnissä klo 10-13
Leivonnaisia, hernekeittoa ja käsitöitä ym...
23.11.2019 La klo 18:00  STREAM-Ilta
24.11.2019 Su klo 11:00  Aamujumalanpalvelus
Puhujana: Virpi Saha
Lapsille Jumis Kids
24.11.2019 Su klo 18:00  Evankeliumin ilta
Henkilökaohtaisia puheenvuoroja, esirukouspalvelua
    

Viikko 48  

25.11.2019 Ma klo 15:00  Exoduspiiri
25.11.2019 Ma klo 18:00  Lähetysompeluseura
28.11.2019 To klo 18:00  Raamattutunti
28.11.2019 To klo 19:00  Rukousilta
29.11.2019 Pe klo 11:00  Rukouskokous
30.11.2019 La klo 18:00  AVAIN-ilta
01.12.2019 Su klo 16:00  Perhejumalanpalvelus, ehtoollinen
Puhujana: Jarmo Virtanen
Lapsille Jumis Kids